Middlesbrough Charity Pool League

      

KO Report for League Doubles

League Doubles Round 1
A Drury & S Harland(Eston Tute A) 3 0 C Hutchinson & G Jellings(Lazenby Club)
Adam Smith & Les Smith(Endeavour 66) 3 1 A Thompson & R Thompson(Huntsman)
Peter Woodier & M Galbraith(Hemlington Social) 0 3 Ste Woodier & Alan Stevenson(Doctor Browns)
D Forster & A Bishop(North Ormesby Institue) 3 1 T Wardingham & D Hawks(Lion)
John Stone & Robert Stone(Isaac Wilson) 0 3 Jonathan Burton & Mark Bushby(Western Wonders)
A Cloney & Paul Williams(Eston Tute A) 3 2 Peter Williams & Peter Shaw(Eston Tute A)
M Smith & R Gillgallon(Nunthorpe) 3 0 D Kirkbride & J Henderson(Lazenby Club)
Paul Boyce & Anthony Garbutt(Cambridge Hotel)     Bye
R Catterick & S Bux(Beachwood And Easterside 187)     Bye
James Dobson & Richard Whitely(Isaac Wilson)     Bye
Jay Hindmarsh & Gary Mahon(Saltersgill B)     Bye
S Hanratty & Sarb Singh(Saltersgill B)     Bye
J Shaw & D Owen(Nunthorpe)     Bye
T Brown & Gary Blake(Jack And Jill 86)     Bye
Lee Wardle & Lee Kelly(Appletree)     Bye
T Chambers & Alan Chambers(Saltersgill C)     Bye
P Cousans & Dave Siberry(Mr B'S Sprinfield)     Bye
W Davies & M Whittikar(North Ormesby Institue)     Bye
Eddie Mooney & Kev Buck(Endeavour 66)     Bye
M Knaggs & K Whitehead(Eston Tute A)     Bye
Paul Sisson & Martin Sisson(Eston Tute B)     Bye
R Davies & B Little(Hemlington Social)     Bye
Jordan Leadbitter & Owen Harker(Endeavour 66)     Bye
S Elsworth & M Aspland(North Ormesby Institue)     Bye
John Gallacher & Chris Mason(Isaac Wilson)     Bye
G Peat & G Norton(Endeavour)     Bye
Chris Peacock & M Adamson(Mr B'S Sprinfield)     Bye
Aron Boggett & S Peat(Endeavour)     Bye
J Myers & Lee Richardson(Mr B'S Sprinfield)     Bye
Ste Mitch & Rickie Smith(Cambridge Hotel)     Bye
Stu Richardson & Peter Woodier(Doctor Browns)     Bye
Jp Humphrey & Ian Coleman(Cambridge Hotel)     Bye
Tony Yates & John Stevenson(Teesside Bridge)     Bye
K Byles & S Dring(Lion)     Bye
G Wardingham & N Russell(Lion)     Bye
Leon Eastwood & Paul Davies(Eston Tute B)     Bye
A Rambert & L Shepard(Endeavour)     Bye
Lee Walker & M Smith(Stainton)     Bye
Jason Rowden & Paul Boden(Doctor Browns)     Bye
C Salter & G Keithly(Stainton)     Bye
Craig Willoughby & Jonathon Myers(Western Wonders)     Bye
Sean Finn & Sean Flint(Longlands Nomads)     Bye
D Jones & Les Harker(Saltersgill B)     Bye
D Mills & C Blake(Jack And Jill 86)     Bye
Ste Skelton & Glyn Wallace(Eston Tute B)     Bye
Chris Ayton & P Hatfield(Mr B'S Sprinfield)     Bye
Ali Busunena & Shaun Crinnion(Beachwood And Easterside 187)     Bye
I Stewart & Robbie Hodgson(Doctor Browns)     Bye
Doug Reed & C Davies(Eston Tute A)     Bye
Ryan Robinson & Brad Robinson(Saltersgill C)     Bye
J Warrior & K Lappin(Lion)     Bye
C Rodgers & S Pritcard(Huntsman)     Bye
A Loadwick & L Murphy(Hemlington Social)     Bye
J Green & G Walker(Huntsman)     Bye
Chris Mclaren & Scott Thompson(Beachwood And Easterside 187)     Bye
C Brownbridge & C Bulluck(North Ormesby Institue)     Bye
Tony Henderson & Craig Foster(Cambridge Hotel)     Bye
Garry Sudron & Chris Williams(Cambridge Hotel)     Bye
James Clare & Nick Day(Saltersgill C)     Bye
Mark Morren & John Gray(Teesside Bridge)     Bye
C Howe & G Banka(Nunthorpe)     Bye
Heather Horseman & Kenny Horseman(Appletree)     Bye
A Noble & G Mudie(Lazenby Club)     Bye
Anthony Hodds & Kieran Ivison(Appletree)     Bye
League Doubles Last 64
Lee Walker & M Smith(Stainton) 3 1 G Wardingham & N Russell(Lion)
J Warrior & K Lappin(Lion) 3 0 James Clare & Nick Day(Saltersgill C)
J Shaw & D Owen(Nunthorpe) W 0 Lee Wardle & Lee Kelly(Appletree)
Garry Sudron & Chris Williams(Cambridge Hotel) 0 3 A Rambert & L Shepard(Endeavour)
T Brown & Gary Blake(Jack And Jill 86) 3 0 A Loadwick & L Murphy(Hemlington Social)
Aron Boggett & S Peat(Endeavour) 0 W S Elsworth & M Aspland(North Ormesby Institue)
Adam Smith & Les Smith(Endeavour 66) 2 3 I Stewart & Robbie Hodgson(Doctor Browns)
Jp Humphrey & Ian Coleman(Cambridge Hotel) 1 3 D Mills & C Blake(Jack And Jill 86)
J Myers & Lee Richardson(Mr B'S Sprinfield) 1 3 G Peat & G Norton(Endeavour)
Anthony Hodds & Kieran Ivison(Appletree) 0 3 Jason Rowden & Paul Boden(Doctor Browns)
Tony Henderson & Craig Foster(Cambridge Hotel) 3 2 S Hanratty & Sarb Singh(Saltersgill B)
K Byles & S Dring(Lion) 2 3 Ste Skelton & Glyn Wallace(Eston Tute B)
Chris Mclaren & Scott Thompson(Beachwood And Easterside 187) 1 3 D Forster & A Bishop(North Ormesby Institue)
M Knaggs & K Whitehead(Eston Tute A) 3 1 Eddie Mooney & Kev Buck(Endeavour 66)
Sean Finn & Sean Flint(Longlands Nomads) 0 3 Jay Hindmarsh & Gary Mahon(Saltersgill B)
Craig Willoughby & Jonathon Myers(Western Wonders) 0 3 M Smith & R Gillgallon(Nunthorpe)
Chris Ayton & P Hatfield(Mr B'S Sprinfield) 3 1 Heather Horseman & Kenny Horseman(Appletree)
A Drury & S Harland(Eston Tute A) 3 0 A Noble & G Mudie(Lazenby Club)
C Rodgers & S Pritcard(Huntsman) 2 3 Leon Eastwood & Paul Davies(Eston Tute B)
Stu Richardson & Peter Woodier(Doctor Browns) 3 0 Tony Yates & John Stevenson(Teesside Bridge)
C Salter & G Keithly(Stainton) 0 3 Ste Mitch & Rickie Smith(Cambridge Hotel)
J Green & G Walker(Huntsman) 3 0 Doug Reed & C Davies(Eston Tute A)
R Catterick & S Bux(Beachwood And Easterside 187)     Ali Busunena & Shaun Crinnion(Beachwood And Easterside 187)
Chris Peacock & M Adamson(Mr B'S Sprinfield) 3 0 Paul Sisson & Martin Sisson(Eston Tute B)
W Davies & M Whittikar(North Ormesby Institue) 2 3 A Cloney & Paul Williams(Eston Tute A)
Ryan Robinson & Brad Robinson(Saltersgill C) 1 3 P Cousans & Dave Siberry(Mr B'S Sprinfield)
Jonathan Burton & Mark Bushby(Western Wonders) 0 3 Ste Woodier & Alan Stevenson(Doctor Browns)
James Dobson & Richard Whitely(Isaac Wilson) 3 2 Paul Boyce & Anthony Garbutt(Cambridge Hotel)
Jordan Leadbitter & Owen Harker(Endeavour 66) 2 3 Mark Morren & John Gray(Teesside Bridge)
R Davies & B Little(Hemlington Social) 0 3 John Gallacher & Chris Mason(Isaac Wilson)
T Chambers & Alan Chambers(Saltersgill C) 3 0 D Jones & Les Harker(Saltersgill B)
C Brownbridge & C Bulluck(North Ormesby Institue) 2 3 C Howe & G Banka(Nunthorpe)
League Doubles Last 32
J Green & G Walker(Huntsman) 2 3 T Chambers & Alan Chambers(Endeavour)
Jason Rowden & Paul Boden(Doctor Browns) 3 1 Ste Skelton & Glyn Wallace(Eston Tute B)
D Mills & C Blake(Jack And Jill 86) 0 3 G Peat & G Norton(Endeavour)
Jay Hindmarsh & Gary Mahon(Saltersgill B) 3 0 John Gallacher & Chris Mason(Isaac Wilson)
Stu Richardson & Peter Woodier(Doctor Browns) 3 0 Chris Ayton & P Hatfield(Mr B'S Sprinfield)
Ste Mitch & Rickie Smith(Cambridge Hotel) 0 W A Cloney & Paul Williams(Eston Tute A)
R Catterick & S Bux or Ali Busunena & Shaun Crinnion(Beachwood And Easterside 187) 0 W M Smith & R Gillgallon(Nunthorpe)
Lee Walker & M Smith(Stainton) 2 3 Ste Woodier & Alan Stevenson(Doctor Browns)
Mark Morren & John Gray(Teesside Bridge) 1 3 Leon Eastwood & Paul Davies(Eston Tute B)
A Rambert & L Shepard(Endeavour) 3 0 J Warrior & K Lappin(Lion)
M Knaggs & K Whitehead(Eston Tute A) 0 3 T Brown & Gary Blake(Jack And Jill 86)
I Stewart & Robbie Hodgson(Doctor Browns) W 0 James Dobson & Richard Whitely(Isaac Wilson)
C Howe & G Banka(Nunthorpe) 0 W J Shaw & D Owen(Nunthorpe)
Chris Peacock & M Adamson(Mr B'S Sprinfield) 3 2 P Cousans & Dave Siberry(Mr B'S Sprinfield)
Tony Henderson & Craig Foster(Cambridge Hotel) 1 3 D Forster & A Bishop(North Ormesby Institue)
A Drury & S Harland(Eston Tute A) 3 2 S Elsworth & M Aspland(North Ormesby Institue)
League Doubles Last 16
A Cloney & Paul Williams(Eston Tute A) 2 3 Leon Eastwood & Paul Davies(Eston Tute B)
Ste Woodier & Alan Stevenson(Doctor Browns) 2 3 A Rambert & L Shepard(Endeavour)
A Drury & S Harland(Eston Tute A) 1 3 M Smith & R Gillgallon(Nunthorpe)
J Shaw & D Owen(Nunthorpe) 3 0 I Stewart & Robbie Hodgson(Doctor Browns)
T Chambers & Alan Chambers(Saltersgill C) 0 3 D Forster & A Bishop(North Ormesby Institue)
Stu Richardson & Peter Woodier(Doctor Browns) 3 1 T Brown & Gary Blake(Jack And Jill 86)
Jay Hindmarsh & Gary Mahon(Saltersgill B) 3 0 Chris Peacock & M Adamson(Mr B'S Sprinfield)
G Peat & G Norton(Endeavour) 1 3 Jason Rowden & Paul Boden(Doctor Browns)
League Doubles ¼ finals
A Rambert & L Shepard(Endeavour) 3 0 Leon Eastwood & Paul Davies(Eston Tute B)
M Smith & R Gillgallon(Nunthorpe) 1 3 Stu Richardson & Peter Woodier(Doctor Browns)
D Forster & A Bishop(North Ormesby Institue) 3 2 Jason Rowden & Paul Boden(Doctor Browns)
Jay Hindmarsh & Gary Mahon(Saltersgill B) 0 3 J Shaw & D Owen(Nunthorpe)
League Doubles Semi finals
Stu Richardson & Peter Woodier(Doctor Browns) 2 3 J Shaw & D Owen(Nunthorpe)
A Rambert & L Shepard(Endeavour)     D Forster & A Bishop(North Ormesby Institue)
Final
       
Last 16

Best of 8
 
 
A Cloney & Paul Williams
2
 
Leon Eastwood & Paul Davies
3
 
Ste Woodier & Alan Stevenson
2
 
A Rambert & L Shepard
3
 
A Drury & S Harland
1
 
M Smith & R Gillgallon
3
 
J Shaw & D Owen
3
 
I Stewart & Robbie Hodgson
0
 
T Chambers & Alan Chambers
0
 
D Forster & A Bishop
3
 
Stu Richardson & Peter Woodier
3
 
T Brown & Gary Blake
1
 
Jay Hindmarsh & Gary Mahon
3
 
Chris Peacock & M Adamson
0
 
G Peat & G Norton
1
 
Jason Rowden & Paul Boden
3
¼ finals

Best of 8
 
 
A Rambert & L Shepard
3
 
Leon Eastwood & Paul Davies
0
 
M Smith & R Gillgallon
1
 
Stu Richardson & Peter Woodier
3
 
D Forster & A Bishop
3
 
Jason Rowden & Paul Boden
2
 
Jay Hindmarsh & Gary Mahon
0
 
J Shaw & D Owen
3
Semi finals

Best of 8
 
 
Stu Richardson & Peter Woodier
2
 
J Shaw & D Owen
3
 
A Rambert & L Shepard
 
 
D Forster & A Bishop
 
Final

Best of 8
 
 
 
 
 
 
 

RedsealSW version 3.103.0.F on 29/10/2019 at 20:56:35